Sinilillerännak 2025
Sinilillerännak tuleb taas
Sinilillerännakule registreerimine algab märtsi lõpus Sinilillerännaku kodulehel www.sinilillerannak.ee. Sinilillerännakul osalejad koguvad tiimidena (tiimiliikmete arv ei ole piiratud) 30 päeva jooksul liikumiskilomeetreid ja nopivad virtuaalsel kaardil sinililli.
Sinilillerännak on universaalne ja unikaalne, sest võimalus on valida nii liikumisviis kui ka endale sobiv aeg ja koht kilomeetrite kogumiseks. Osaleda saavad kõik, sõltumata vanusest või elukohariigist. Noorimad osalejad on olnud eelkooliealised ja vanimatel osalejatel on oma 70. sünnipäevast mitu head aastat möödas. Rännaku ajal ergutame osalejaid loosiauhindadega.
Sinilillerännak ei ole võistlus ning paremusjärjestust ei selgitata.
Ajalugu
Esimesel Sinilillerännakul 2021 oli kaardile märgitud teekond ümber Eesti läbi 13 Eesti Kaitseväe üksuse. Teekonna pikkus oli 653 km ja osalejaid oli ligi 100. Sinilillekampaania raames kogutud annetustest toetati veterane ning soetati Narva Haiglale taastusravi seadmeid, rajati Viljandi linna välijõusaal, aidati koostöös Eesti Invaspordi Liiduga arendada erivajadustega inimeste sportimisvõimalusi ning edendada koostöös MTÜga Peaasjad vaimse tervise valdkonda.
2022. aastal toetas sinilillekampaania Eesti ja Ukraina veteranide taastusravi, lisaks jõudis ITK taastusravikliinikusse kauaoodatud käerobot. Sinilillerännaku 802 osalejat andsid oma panuse, liikudes Ukraina toetuseks 1805 kilomeetri pikkuse teekonna Tallinnast Kiievisse.
2023. aastal panime Sinilillerännaku virtuaalse staabi püsti Eesti maismaa keskmesse, kust rännakukiired viisid paikadesse, kuhu „Anname au!“ sinilillekampaania läbi aastate oma abikäe on ulatanud. Rännaku kogupikkus 2880 km ei heidutanud osalejaid, keda oli kokku 1044. Sinilillekampaania jooksul kogutud annetustest loodi koostöös Pärnu Lahe Rotary Klubiga Pärnu randa ujumisvõimalus puuetega inimestele, soetati Hiiumaa Haiglale vajalik videokolonoskoop ning koostöös Paraolümpiakomitee loodi Kiviõli Seikluskeskusesse parasuusatamise võimalus.
Eelmisel aastal osales Sinilillerännakul 1030 osalejat. Teekond viis läbi Naiskodukaitse 15 ringkonna ja 101 jaoskonna: läbides kõik Eestimaa 100 jaoskonda, oli kilometraaž 2784 km, aga sai minna külla ka ainsale välismaal asuvale jaoskonnale Brüsselisse, mis lisas 1590 km.
Sinilillekampaania käigus kogutud annetuste abil aidati kaasa Põlva Haigla uudse taastusravi linnaku rajamisele, koostöös Eesti Discgolfi Liiduga loodi esimene puuetega inimestele ligipääsetav discgolfi rada ning soetati spordi- ja taastusvahendeid Otepää Tervisekeskusele.
Sinilillerännak 2025
Kuna sel aastal täitub 30 aastat ajast, mil Eesti kaitseväelased hakkasid osalema välisoperatsioonidel, et toetada meie liitlasi rahutagamismissioonidel maailma kriisikolletes, viib 2025. aasta Sinilillerännaku teekond meid erinevatesse missioonipiirkondadesse. Igast piirkonnast saab nii mitu sinilille, kui mitmel operatsioonil on eestlased seal osalenud.
Sinilille saamiseks tuleb liikuda nii palju kilomeetreid, kui kaua kestis operatsioon (kuudes). Kui operatsioon endiselt käib, on kuude arvestus tehtud käesoleva aasta sinilillekuuni. Seega kokku on võimalik korjata 24 sinilille, mille kogumiseks tuleb tiimiga liikuda 1893 kilomeetrit. Pane kokku oma tiim ja katseta, mitu sinilille jõuate üheskoos aprillikuus 30 päevaga koguda.
Kas võtate tiimiga eesmärgiks terve rännaku läbimise ja kõikide sinilillede kogumise või piirdute lühema distantsiga, on teie valik. Kui kõik sinililled on koos, aga jaksu jätkub rohkemaks, saab minna ka uuele ringile.
Liigume üheskoos ja aitame valvata rahu kogu maailmas!
Sinilillerännaku korraldajad
Karin Tõevere ja Mariliis Randveer